Kredyty Firmowe

Rodzaje kredytów dla firm

Kredyt obrotowy

Przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa, na przykład pokrycie części kosztów zatrudnienia personelu, kosztów administracyjnych, zakupu drobnego wyposażenia. Z kredytu tego korzysta każda innowacyjna firma, która chce mieć zaplecze w postaci gotówki, którą może inwestować.

Kredyty inwestycyjne

Każda firma by móc się rozwijać potrzebuje finansowania w postaci kredytu inwestycyjnego. Kredyt ten możemy przeznaczyć na zakup nieruchomości, ruchomości, sprzętu IT, zakup wyposażenia itp. Praktycznie wszystko co jest związane z działalnością gospodarczą.

Kredyt gotówkowy

Udzielane firmom z pełną dokumentacją finansową. To kredyty udzielane na dłuższy okres w wysokich kwotach. Przeważnie bez zabezpieczenia ale z ubezpieczeniem. Duże kredyty gotówkowe dla firm mają niestety prowizję za wcześniejszą spłatę.

Pożyczka firmowa

Pożyczki gotówkowe charakteryzują się krótkim okresem i mniejszymi kwotami przeważnie do 50,000zł. Są to pożyczki bez zabezpieczeń udzielane firmom o gorszej historii kredytowej

Faktoring

To produkt finansowy, który polega na wykupie wierzytelności wystawianych przez faktoranta do swoich klientów pozwalający w szybki sposób zmienić na gotówkę pieniądze zamrożone w fakturach. Ryzyko niewypłacalności faktor przejmuje na siebie.

Leasing

Jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania firm. Wyróżniamy leasingi operacyjne oraz finansowe. Szybka decyzja i proces leasingowy daje przedsiębiorcy szanse na rozwój.